DÁREK MRTVÉ DCERY

Tenhle příběh mi vyprávěla moje zákaznice. Znala jsem je obě. Paní Maruška byla veselá mladá žena, ráda se bavila, cestovala, měla ráda život. Měla jsem ráda její optimismus, uměla se radovat z každé maličkosti. Byla už nějaký čas rozvedená a právě v tomto čase se jí podařilo dořešit majetkové problémy, byla z toho moc šťastná. Těšila se, jak předělá konečně byt a udělá velkou oslavu.

Bohužel odešla z tohoto světa nešťastnou náhodou dříve, než to stihla uskutečnit. Pro všechny to byla nečekaná rána. Nechala tu malou dceru. Bylo jí 38 let.

Její maminka, také paní Marie byla v té době už starší žena. Byla tip člověka, který se držel doma, neuměla si představit, že by cokoliv podnikla sama, trpící depresemi, závislá na lécích.

Stalo se to na podzim, asi rok po tom co Maruška zemřela. Paní Marie se svým manželem jela na hrob dát květiny a zapálit svíčku. Chtěla, aby jí manžel u hrobu vyfotil a položila ruku na hrob. Manžel udělal 3 fotografie. Nikdo nic neviděl, až doma. Když se paní Marie na fotky podívala, zjistila něco překvapivého. Na prvním snímku je vidět, jak z hrobu vychází COSI, na druhém má TO COSI přesnou formu. Na třetí už není nic. COSI zmizelo. Vůbec nechápala, co to je?

S paní Marií se začaly dít zvláštní věci. Asi měsíc od této události vycestovala úplně sama na svojí první zahraniční dovolenou, od té doby cestuje několikrát v roce. Paní doktorka překvapivě rozhodla, že antidepresiva jsou zbytečná. Nechala se upravit plastickým chirurgem a z malé silné paní se stala veselá atraktivní dáma, dostala znovu chuť žít.

Co se stalo u hrobu její dcery? Předala jí snad svůj optimismus a energii, kterou už někde TAM nepotřebuje?

S laskavým svolením paní Marie uveřejňuji fotografie, které byly na místě vyfotografovány.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek