Dar nebo prokletí?

Příběh, který mi poslala paní Maruška 

Tento dar má každý z nás, jen někteří ho dokážeme využívat méně, někteří více a někteří z nás v něj nevěří. Paní Maruška si tento svůj výjimečný dar uvědomila poprvé, když byla ještě dítě.

Bylo mi asi 14 let, když jsem z ničeho nic cítila nepříjemný pocit ve svém těle. Nevěděla jsem, co ho způsobuje, věděla jsem jen, že se něco hrozného stane. Uplynulo pár dní a v našem domě v bytě vedle nás zemřel člověk.

Jindy, když se tento pocit u mě znovu objevil, zemřelo v naší vesnici 7 lidí v jednom týdnu.

O pár měsíců později, když jsem znovu věděla, že to přijde, hrála jsem si se svojí sestřenicí u nich doma. Najednou jsme slyšely velkou ránu z koupelny. Chlupy nám stály na těle, jak moc jsme se lekly. V bytě jsme byly sami a bály se, že bouchla plynová karma, ale byla v pořádku. O týden později se v téže koupelně oběsil její otec, můj strýc.

V mém životě se to stalo mockrát, vždy, když musel z tohoto světa někdo odejít.

Stejné to bylo i s mým bratrancem. Měla jsem ho moc ráda, vyrůstaly jsme spolu jako děti. Byl o 11 let mladší než já a byl moc milý. Když vešel do místnosti, vešlo s ním slunce.

Byl nemocný, ale všichni jsme doufali a drželi palečky, aby se uzdravil. Říká se přeci, že naděje umírá poslední. Ale stalo se to a já už předem věděla, že se to stane. Některé podobné příběhy jsem už zapomněla, překryla je vzpomínka na něco důležitějšího v mém životě, ale tento den se z mé paměti nikdy nevytratí.

Byla neděle 27.12. 2015. Ráno jsem se probudila dříve, než jindy, bylo 5.45 hodin. Probudily mě 2 obrovské rány do zdi, strašně jsem se vylekala. Spontánně jsem řekla jeho jméno, věděla jsem, že je konec. Moje tělo ovládl ten nepříjemný pocit, který jsem už dobře znala. Zemřel ten den o pár hodin později, bylo mu 52 let.

Někdy mám z tohoto daru strach a přemýšlím, jestli je opravdu darem nebo prokletím, bojím se, co se stane příště, až to znovu přijde, až budu znovu vědět….

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek